---
date: 2024-02-01
featured_image: "https://www.valio.fi/cdn-cgi/image/format=auto/https://cdn-wp.valio.fi/valio-wp-network/sites/9/2026/04/valio-laktosfri-yoghurt-naturell-4-210258.png"
title: "Valio Laktosfri yoghurt naturell 4 %"
description: "Prova vår extra krämiga naturella yoghurt utan laktos. Yoghurten är lika god till frukost eller som ett mättande mellanmål. Toppa med müsli eller granola och dina favoritbär. Innehåller Acidophilus, Bifido och vitamin D."
Product name: "Valio Laktosfri yoghurt naturell 4% 1000 g"
Country of origin: "Finland"
Country of production: "Finland"
Producer:
  - "Valio Oy, Riihimäki R2"
Storlek på paket:
  - title: "1 kg"
    url: "https://www.valio.se/produkter/valio-laktosfri-yoghurt-naturell-4/"
    active: true
---

# Valio Laktosfri yoghurt naturell 4 %



---

# Produktinformation

## Näringsvärden

### Nutrition (per 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Energi kJ | 303 kJ |
| Energi kcal | 72 kcal |
| Fett | 4,0 g |
| — varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 4,4 g |
| — varav sockerarter | 4,4 g |
| Protein | 4,0 g |
| Salt | 0,11 g |
| Laktos | 0 g |

### Vitamins (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Vitamin D | 1,0 µg (20 %*) |

### Minerals (in 100 g)

|  |  |
| --- | --- |
| Kalcium | 140 mg (17 %*) |


* Dagligt referensintag

## Ingredients causing allergies and intolerances

- Mjölk och produkter därav

## Ingredients

Högpastöriserad mjölk* och grädde*, laktasenzym, yoghurtkultur, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium sp., vitamin D.

## Storage information

Förvaras under +8 °C. Öppnad förpackning är hållbar 3–4 dagar i kylskåp.

## Packaging recycling instructions

Kartong och skruvkork sorteras som pappersförpackning.