
Vinn med Valio PROfeel®
Tävlingen är avslutad

RS Sports – exklusiva och sköna träningskläder
RS ambition är att erbjuda världens skönaste träningskläder. Oavsett om syftet är att springa, gå till gymmet, powerwalka eller bara ha bekväma och avslappnade kläder till vardags, är RS ett perfekt val.
NYHET: Proteinmousse choklad & apelsin
Valio PROfeel proteinmousse choklad & apelsin består av vår ljuvliga chokladmousse med ett lager apelsinsås i botten. Skopa upp mousse tillsammans med sås eller blanda och njut.
Vår pudding, mousse, shake och kvarg är alla suveräna mellanmål när du vill fylla på med protein.


Vi är gjorda för rörelse
Genom träning blir vi starkare, piggare och förbättrar hjärnans förmågor som minne och koncentration. Vuxna rekommenderas att röra sig minst en halvtimme om dagen och totalt 2,5 timmar per vecka. Alla typer av rörelse, även vardagliga aktiviteter som att ta trapporna eller gå till bussen, räknas och har positiva effekter. Att variera träningen och låta kroppen vila mellan passen minskar risken för skador.